Slováci na českých stránkách

26. října 2015 v 7:00 | Myschelle Tategami |  Na zamyšlení
Předem chci upozornit, že nic není myšleno jako nějaká narážka, ale všechno platí všeobecně a já se jich spíše zastávám.
A po delším hledání jsem zjistila, že to bylo i téma týdne tento červen nebo červenec.


~

Začneme tím, že si všichni stěžují, že je něco v cizím jazyce. Potom se to rozhodnou Slováci přeložit a lidem se to líbí, jenom pomalu pod každou jakoukoli takovou věcí vidím komentáře na způsob "tou slovenštinou jste to zkazili" a podobně.
A ještě k tomu je dnes neuvěřitelně populární Youtube a nejznámější z československých youtůberu je Gogo a Exploiteda nebo Matúše určitě taky znáte. Všichni tři jsou ze Slovenska. Tak mi prosím řekně, proč si stěžujete na takové blbosti, když oni taky mluví slovensky. To co posloucháte je slovenština, a když zvládnete poslouchat a překládat si pár slovíček Čechům cizí, tak nechápu, proč vám těch pár slov vadí na jednom blbým malým obrázku.
Přiznávam, že co se týče titulek u filmů, tak je to trošičku složitější, u povídek se občas zaseknu, ale vždyť je to náš nejbližší jazyk! Sice jsme Česko a Slovensko, ale dříve jsme byli Československo, a to že jsme se rozdělili neznamená, že musíme být tak strašně kritičtí vůči druhé zemi. Češi obvykle řesí pár obrázků, ale dokážete si představit, jak to mají naši sousedi těžké? Hledala jsem spoutu věcí a většina byla v češtině, skoro nic ve slovenštině. Nechci teď naše drahé bratry urazit nebo se jich nějak dotknout, ale oni jsou v tomhletom oproti nám v prdeli. Jsme o něco větší, ale to neznamená, že se nad ně můžeme povyšovat. Jejich jazyk pro nás není tak těžký, ale přijde mi, že právě pro ně je o něco těžší ten náš. Neříkám, že to platí pro všechny, jsou i tací, kteří mají i krásné 'ř' a zvládnou mluvit dobře i po našem, ale co jsem tak hledala, tak to dělá spoustě lidem problém. Náš jazyk je celkově težký a oni mají výhodu, že mluví podobně, ale jsou to Slováci. To že je najdeme i na českých stránkách neznamená, že se tam už nemůžeme podívat, stejně jim budete rozumnět a těch pár slovíček vám přeloží i strýček Google. Nemůžeme je vyhodit a nemůžeme jim zakázat dělat něco co je i baví, proto ti, co jim tady vadí, tak se s tím budou muset smířit.

A můj názor? Mám vás ráda a zůstaňtě tady, jsme jako bratři (a samozdřejmě sestry) a nemáme důvod se prát. Jen prosím pište gramaticky správně, ju? Za tohle bych zabila kohokoli :D

~

Tohle by bylo všechno pro takový menší názorový článek a doufám, že jsem nikoho neurazila, nenaštvala a hejtry Slováků pěkně nasrala.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Děkuji za návštěvu a brzy se vraťte!